Register
Or


A password will be e-mailed to you.

Game Awards, echivalentul jocurilor video al premiilor Oscar și-a anunțat toți câștigătorii. Nu intrăm prea mult în detalii, iată câștigătorii pe categorii (câștigătorii sunt listați cu BOLD)

Game of the Year

  • Control
  • Death Stranding
  • Resident Evil 2
  • Sekiro: Shadows Die Twice
  • Super Smash Bros. Ultimate
  • The Outer Worlds

Best Community Support

  • Apex Legends
  • Destiny 2 
  • Final Fantasy XIV
  • Fortnite
  • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Best Score/Music 

  • Cadence of Hyrule
  • Death Stranding 
  • Devil May Cry 5
  • Kingdom Hearts III
  • Sayonara Wild Hearts

Best Narrative

  • A Plague Tale: Innocence
  • Control
  • Death Stranding
  • Disco Elysium 
  • The Outer Worlds

Best Fighting Game

  • Dead or Alive 6 — Team Ninja/Koei Tecmo
  • Jump Force — Spike Chunsoft/Bandai Namco
  • Mortal Kombat 11 — NetherRealm/Warner Bros. Interactive Entertainment
  • Samurai Shodown — SNK Corporation/Athlon Games
  • Super Smash Bros. Ultimate — Bandai Namco/Sora Ltd./Nintendo

Best Audio Design 

  • Call of Duty: Modern Warfare
  • Control
  • Death Stranding
  • Gears 5
  • Resident Evil 2
  • Sekiro: Shadows Die Twice

Best Strategy Game

  • Age of Wonders: Planetfall
  • Anno 1800
  • Fire Emblem: Three Houses 
  • Total War: Three Kingdoms
  • Tropico 6
  • Wargroove

Content Creator of the Year

  • Jack „Courage” Dunlop
  • Benjamin „Dr. Lupo” Lupo
  • Soleil „Ewok” Wheeler
  • David „Grefg” Martínez
  • Michael „Shroud” Grzesiek 

Best Art Direction 

  • Control  
  • Death Stranding
  • Gris
  • Sayonara Wild Hearts
  • Sekiro: Shadows Die Twice
  • The Legend of Zelda: Link’s Awakening

Best Action Game

  • Apex Legends — Respawn Entertainment/Electronic Arts
  • Astral Chain — Platinum Games/Nintendo
  • Call of Duty: Modern Warfare — Infinity Ward/Activision
  • Devil May Cry 5 — Capcom
  • Gears 5 — The Coalition/Xbox Game Studios
  • Metro Exodus — 4A Games/Deep Silver

Games for Impact

  • Concrete Genie — Pixelopus/Sony Interactive Entertainment
  • Gris — Nomada Studio/Devolver Digital
  • Kind Words — Popcannibal
  • Life Is Strange 2 — Dontnod/Square Enix
  • Sea of Solitude — Jo-Mei Games/Electronic Arts

Best Family Game

  • Luigi’s Mansion 3
  • Ring Fit Adventure
  • Super Mario Maker 2
  • Super Smash Bros. Ultimate
  • Yoshi’s Crafted World

Best Sports/Racing Game

  • Crash Team Racing Nitro-Fueled — Beenox/Activision
  • Dirt Rally 2.0 — Codemasters
  • eFootball Pro Evolution Soccer 2020 — PES Productions/Konami
  • F1 2019 — Codemasters
  • FIFA 20 — EA Sports

Best Mobile Game

  • Call of Duty: Mobile — TiMi Studios/Activision
  • Grindstone — Capybara Games
  • Sayonara Wild Hearts — Simogo/Annapurna Interactive
  • Sky: Children of Light — Thatgamecompany
  • What the Golf? — Tribland

Best Multiplayer Game

  • Apex Legends — Respawn Entertainment/Electronic Arts
  • Borderlands 3 — Gearbox/2K Games
  • Call of Duty: Modern Warfare — Infinity Ward/Activision
  • Tetris 99 — Arika/Nintendo
  • Tom Clancy’s The Division 2 — Massive Entertainment/Ubisoft

Best Ongoing Game

  • Apex Legends
  • Destiny 2
  • Final Fantasy XIV
  • Fortnite
  • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Best VR/AR Game

  • Asgard’s Wrath — Sanzaru Games/Oculus Studios
  • Blood & Truth — SIE London Studio/Sony Interactive Entertainment
  • Beat Saber — Beat Games
  • No Man’s Sky — Hello Games
  • Trover Saves the Universe — Squanch Games

Best Performance

  • Ashly Burch as Parvati Holcomb — The Outer Worlds
  • Courtney Hope as Jesse Faden — Control
  • Laura Bailey as Kait Diaz — Gears 5
  • Mads Mikkelsen as Cliff — Death Stranding
  • Matthew Porretta as Dr. Casper Darling — Control
  • Norman Reedus as Sam Porter Bridges — Death Stranding

Player’s Voice 

  • Death Stranding
  • Fire Emblem: Three Houses 
  • Star Wars Jedi: Fallen Order
  • Super Smash Bros. Ultimate

Fresh Indie Game 

  • ZA/UM for Disco Elysium
  • Nomada Studio for Gris
  • DeadToast Entertainment for My Friend Pedro
  • Mobius Digital for Outer Wilds
  • MegaCrit for Slay the Spire
  • House House for Untitled Goose Game

Best Role Playing Game

  • Disco Elysium — ZA/UM
  • Final Fantasy XIV — Square Enix
  • Kingdom Hearts III — Square Enix
  • Monster Hunter World: Iceborne — Capcom
  • The Outer Worlds — Obsidian Entertainment/Private Division

Best Independent Game

  • Baba Is You — Hempuli
  • Disco Elysium — ZA/UM
  • Katana Zero — Askiisoft/Devolver Digital
  • Outer Wilds — Mobius Digital/Annapurna Interactive
  • Untitled Goose Game — House House/Panic

Best Game Direction

  • Control
  • Death Stranding 
  • Resident Evil 2
  • Sekiro: Shadows Die Twice
  • Outer Wilds

Best Action/Adventure Game

  • Borderlands 3 — Gearbox/2K Games
  • Control — Remedy Entertainment/505 Games
  • Death Stranding — Kojima Productions/Sony Interactive Entertainment
  • Resident Evil 2 — Capcom
  • The Legend of Zelda: Link’s Awakening — Grezzo/Nintendo
  • Sekiro: Shadows Die Twice — FromSoftware/Activision

Esports Awards

Best Esports Game

  • Counter-Strike: Global Offensive
  • Dota 2
  • Fortnite
  • League of Legends 
  • Overwatch

Best Esports Coach

  • Eric „adreN” Hoag (Team Liquid, Counter-Strike: Global Offensive)
  • Nu-ri „Cain” Jang (Team Liquid, League of Legends)
  • Fabian „GrabbZ” Lohmann (G2 Esports, League of Legends)
  • Kim „Kkoma” Jeong-gyun (SK Telecom T1, League of Legends)
  • Titouan „Sockshka” Merloz (OG, Dota 2)
  • Danny „Zonic” Sørensen (Astralis, Counter-Strike: Global Offensive)

Best Esports Event

  • 2019 League of Legends World Championship
  • 2019 Overwatch League Grand Finals
  • EVO 2019
  • Fortnite World Cup
  • IEM Katowice 2019
  • The International 2019

Best Esports Host

  • Alex „Goldenboy” Mendez
  • Alex „Machine” Richardson
  • Duan „Candice” Yu-Shuang
  • Eefje „Sjokz” Depoortere
  • Paul „Redeye” Chaloner

Best Esports Team

  • Astralis (Counter-Strike: Global Offensive)
  • G2 Esports (League of Legends)
  • OG (Dota 2)
  • San Francisco Shock (Overwatch League)
  • Team Liquid (Counter-Strike: Global Offensive)


Best Esports Player

  • Kyle „Bugha” Giersdorf 
  • Lee „Faker” Sang-hyeok
  • Luka „Perkz” Perkovic
  • Oleksandr „S1mple” Kostyliev
  • Jay „Sinatraa” Won

 

Lasa un comentariu
%d blogeri au apreciat:
Sari la bara de unelte