Final Fantasy 7, unul dintre cele mai iubite jocuri role-play, poate acum fi descărcat de pe magazinul Google Play la prețul de 15,99$.
Utilizatorii de Android au acum un avantaj cu caracteristicile actualizate ale versiunii de pe iOS, PlayStation 4 și Steam, care au fost adăugate experienței, cum ar fi abilitatea de a opri atacurile inamice sau comanda max stats ce ridică nivelul fiecărui personaj al jucătorului la maxim.
Versiunea remake a Final Fantasy 7 de la Square Enix a fost anunțată la presa de conferință a celor de la Sony de anul trecut, E3 2015. Fiind programat pentru o lansare exclusiv pe PS4, remake-ul va fi dezvoltat încă de la început de către diferiți veterani ai primului titlu, cum ar fi creatorul jocului Hearts, Tetsuya Nomura, ori Kazushige Nojima. La momentul de față, nu avem o dată de lansare anunțată pentru remake.
Următorul titlu din serie, Final Fantasy 15, va fi lansat pe PlayStation 4 și Xbox One pe data de 30 septembrie.
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.